Ka kõige tavalisemad tordid-koogid saad üsna lihtsasti muuta lastepärasteks tortideks: vaata siit ühe väikese poisi sünnipäevatorte, kelle ema igakuiselt vahva tordi kokku meisterdas.

lastetordid-1-3

1-kuu tort:
Tordi retsept: Tiramisu kook.
Tordi ääred kaunistatud keelekese küpsistega, mis kinnitatud tordile kreemiga. Pidulikkust lisab pael.
Tähed ja numbrid tehtud sinisest martsipanist. Värvilist martsipani saab osta nt. Suhkrukunsti poest.

lastetordid-2kuu2

2-kuu tort:
Tordi retsept: küpsetamata hapukoore-meekook.
Küpsisepuru-sulavõi segu on siin koogis segamini  kohupiimast, hapukoorest ja meest valmistatud kreemiga.

Tort sai väga ilus kõrge ja kihiline. Maitse poolest sobib seda torti serveerida värskete marjade või toormoosiga.Tordi ääred ja pealmine osa on kaetud peene küpsisepuruga. Number 2 ja kolmnurgad on välja lõigatud valgest suhkrumassist, kaunistatud valgete nonparellidega.

3-kuu tort:

Tordi retsept: cappuccino tort.
Fotol olev tort on küpsetatatud väiksemas vormis (20 cm), mistõttu kook jäi väga ilus ja kõrge.
Tordi ääred kaetud vahukoore – tumeda šokolaadi kreemiga. Äärtes on kasutatud kaunistuseks kuuse-kujulisi küpsised, mis on kaetud rohelist värvi suhkrumassiga. Tordi peal põdrakujulise vormiga vormitud küpsised, mis kaunistatud sulašokolaadiga. Number “3” on samuti küpsisetaignast noaga välja lõigatud ja hiljem kaetud rohelise suhkrumassiga. Veel on tordil kasutatud kaunistusena punaseid sõstaraid ja rohelist pähklipuru.
See on perenaisele Maritile nii maitselt kui välimuselt üks tema lemmikumaid torte: väga mõnus mahlane ja kerge kohvimaitsega tort!

lastetordid-4-6

4-kuu tort: 
Mahlane, kohupiimane tort krõbedal muretainapõhjal.
Tort on kaetud valget värvi martsipaniga ja kaunistatud suhkrumassist kujunditega.
5-kuu tort: 
Tordi retsept: astelpaju-karamellitort.
Tort on maitse poolest hästi karamelline ja samas õrnalt hapukas. Kaetud vahukoorega, kaunistatud astelpajumarjade ja astelpajujahuga.
5-kuu vanik on tehtud ise paberist ja kinnitatud tordile puidust grillvarraste abil.
6-kuu tort:
Mahlane tort, mis kaetud pealt ja äärtest hapuka toorjuustukreemiga. Kaunistatud suhkrumassist kujunditega.

lastetordid-7-9

7-kuu tort: 
Tordi retsept: linnupiimakook.
Väga maitsev õhuline tort, mis sobib serveerida värskete marjadega.
Pealt kaetud tumeda šokolaadiga. Kaunistatud beseeküpsistega, värskete maasikate ja suhkrumassist kujunditega.
8-kuu tort: 
Tordiks on rabarberi-karamellitort, mille retsept hetkel puudub.
Number “8” kujuline autorada on tehtud šokolaadiküpsiste puruga. Piirjooned on ette joonistatud sulašokolaadist. Ralliautod on tehtud värvilisest suhkrumassist. “Muruks” on roheline suhkrumass, mis on välja pressitud küüslaugupressist. Lipud on soetatud Suhkrukunsti  poest.
9-kuu tort: 
Rohelist värvi biskviittort, kreemiks vahukoore-jogurtikreem. Tort on kaetud pealt ja äärtest spinatibiskviidi peenestatud puruga. Siilikesed on valmistatud präänikust, mis on lõigatud noaga siilikujuliseks, siiliokkad ja nägu on tehtud šokolaadi-vahukoorekreemist. Seenekesed on kokku pandud beseeküpsistest, mis on kinnitatud sulašokolaadiga. Lisaks on tordil kivikesed, mis on Merekivi kommid ja lehekesed, mis tehtud rohelisest suhkrumassist (lehekeste vorm on pärit Suhkrukunsti poest).

lastetordid-10-12

10-kuu tort:
Mõnusa kerge, õhuline tort. N-ö. lõvilakk ja põsed on tehtud kuivatatud aprikoosidest, mis taignarulliga hästi õhukeseks rullitud ja noaga sobivaks kujuks lõigatud. Lõvi nägu on joonistatud sulašokolaadist. Silmadeks ja kõrvadeks on kasutatud kummikomme. Number “10” on tülle abiga sulašokolaadist küpsetuspaberile kirjutatud (aseta sulašokolaadi sisse ka hambatikk, millega saad numbrid pärast kenasti tordile kinnitada), tõstetud külmkappi tahenema.
11-kuu tort: 
Tordi retsept: mustika-kohupiimatort.
Hästi mahlane ja mustikane tort, mis kaetud pealt peene küpsisepuruga. Liivalossiks on kasutatud vahvlitorbikuid ja keeksitükke, mis kaetud toorjuustukreemi ja seejärel küpsisepuruga. Kaunistuseks lisatud merekivikesi ja merekarbi kujulisi kummikomme, mis veeretatud tuhksuhkrus. Valged lipukesed on ise tehtud.
12 kuud ehk 1-aasta tort:
Tordi retsept veidi muudetuna: šokolaadi-kirsitort.
Tort on kaetud sinise martsipaniga, millel suhkrumassist kujundid. Kõik kujundid on käsitsi noaga välja lõigatud (abiks oli paberist šabloon) suhkrumassist. Koogi keskel on ise tehtud paberist nimeline vanik, mis kinnitatud joogikõrtele.
Tordid valmistas, pildistas ja teksti kirjutas: Marit Soobik (Perenaine.ee)