jäätised / 04/17/2014

Vanilli-kondenspiimajäätis

Jäätis maiasmokkadele, kreemine ja magus, mida saab edukalt ka ilma jäätisemasinata valmistada.

  • 4 munakollast
  • 400 g magustatud kondenspiima
  • 1 vanillikupar (või 1 tl vanilliekstrakti)
  • 4 dl piima (või 35% koort)

Klopi munakollased lahti, sega kondenspiimaga. Pane piima sisse vanillikupar, kuumuta keemiseni, eemalda vanillikupar ja kalla peene nirena munakollaste-kondenspiima segu hulka, viimast pidevalt segades. Jahuta külmkapi-külmaks ja valmista jäätisemasinaga jäätis. Pane segu paariks-kolmeks tunniks sügavkülma “järelvalmima”.

Kui teed jäätist ilma jäätisemasinata, klopi munakollased lahti ja sega kondenspiimaga. Kasuta piima asemel 35% koort ja vanillikupar asenda 1 tl vanilliekstraktiga. Kalla juurde munakollaste-kondenspiima segu ja vahusta edasi. Kata kauss kinni ja pane sügavkülma. Käi tunniajaste vahedega valmivat jäätist vahustamas, kuniks see on kõvaks külmunud.

Retsept ja foto: Eva Pärtel (Perenaine.ee)
Eelmine postitus
Šokolaadi-banaanijäätis
Järgmine postitus
Vürtsikas jäätis pistaatsiapähklitega
0 Kommentaari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Šokolaadi-banaanijäätis

Imelihtsalt valmiv jäätis, millele annab kreemisust banaan.

sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.