Kokaraamatute autor Eva Pärtel on käivitanud Eestis uue e-poe Matchamurai.ee, mis toob Eestisse väga heas kvaliteedis matcha pulbrit ja Jaapani keraamikat otse Jaapanist.

Matchamurai matcha pulber pärineb Jaapani kuulsaimast ja pikima ajalooga matcha kasvatamise piirkonnast, Kyoto lähistelt, sh Uji linnakesest. Valikus on ka Jaapanis kõrgelt hinnatud premium pulber matcha tee valmistamiseks, mille maitse on umami-rohke ja vähe mõrkjas. Samuti on müügil ideaalne pulber matcha latte valmistamiseks ja küpsetamise pulber.

Matcha tee huvi sai Eval alguse nii tee huvist kui küpsetamisest. Tänaseni on tal suureks lemmikuks matcha küpsised, mis olidki tema esimeseks küpsetiseks matchaga. Aastatepikkune kogemus on pannud teda otsima järjest paremas kvaliteedis ja sobivamat toorainet. “Kui matcha tee jaoks on sobilik väga heas kvaliteedis pulber, siis seesama pulber küpsetiste sees nii hästi ei toimigi,” räägib Eva oma kogemustest, mida ta jagab ka Matchamurai retseptide ja õpetuste lehel.

Matchamurai.ee tõi uue maitsena Eestis turule ka houjicha e. röstitud rohelise tee pulbri, mis erinevalt matcha pulbrist maitseb röstine, pähkline ja magus.