Lihtne taigen Hiina pelmeenideks

Lihtne tainas hiina stiilis pelmeenide tegemiseks. Täidis on toiduvalmistaja vaba valik! Sellest tainakogusest saab kahe sööja jagu pelmeene.

  • 225 g nisujahu
  • 120 ml keevat vett

 

Sega jahu veega, esmalt lusikaga ja kui juba kannatab, siis jätka sõrmede vahel. Kui taigen on ühtlane, lase tainal kile all pool tundi seista ja alusta pelmeenitegu.

Vormi tainast piklik vorstilaadne rull, lõika parajad tükid, rulli need õhukesteks ringikesteks ning aseta keskele täidist. Voldi-näpi otsad kokku ning pane aurutisse või keeda.

jiaozi making 1 DSC_8456 jiaozi making 2 DSC_8458 jiaozi making 3 DSC_8460

jiaozi making 4 DSC_8466

Nippe ja nõuandeid: kasuta täidiseks näiteks seda köögiviljatäidist.

Retsept: Ilmar Räni (Oma Maitse), foto: Eva Pärtel (Perenaine.ee)

 
Eelmine postitus
Õnneküpsised
Järgmine postitus
Grillvõileib brokoli ja kanafileega
3 Kommentaari

February 6, 2013

Kuna olen pidev kodus pelmeenide valmistaja, siis nüüd lisandub ka Teie uus retsept.Märtsis on järgmine valmistamise aeg, teen seekord sellised.Aitäh


February 18, 2015

Tänud retsepti eest, aga sooviksin teada, kas aurutiga valmistatud belmeenid ei jää nätsked.Mina teen niimoodi, korraks keeva vette , siis nõrutan ja asetan praeahju 200 kuumusesse,pealt pintseldan veel vedela võiga üle ,ahjus niikauaks kui ilus kuldne läige peal.


    February 18, 2015

    Ludmilla, need ei jää nätsked, olen ise korduvalt teinud. Ahjus üleküpsetamine on hea nipp, täname!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Õnneküpsised

Õnneküpsised (fortune cookies) said populaarseks USA-s asuvates hiina söögikohtades – söömaaja lõppedes tuuakse koos arvega krõbe küpsis, mille seest leiab sööja paberiribale peidetud “õnne sõnumi”.

sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.