Uudised / 03/02/2016

Kokandusnipi võistluse võitjad selgunud

Maire Suitsu raamatu „Millest kokaraamatutes ei räägita“ (Ajakirjade Kirjastus) võitjad on:

Esimese eksemplari võitis Silvia Viru, kes kirjutas meie Facebooki lehele järgmise nipi: “Minul on tavaliselt nii, et valmistan pikalt ette kas kringli-või mõne muu saia küpsetamist, näiteks külla minekuks, et ta saaks tõesti väga hea nagu alati-siis nagu kiuste läheb midagi nihu…ometi on aastakümneid minu küpsetisi kiidetud. Tulebki teha siis nii nagu valmistaks seda oma perele! “

Teise raamatu võitis Marlene Pk, kes jagab vanaemalt saadud nippi: pane mulgikapsaid keetes potikaanele leivaviil – nii ei levi lõhn kogu elamisse. See nipp toimib hästi ka hapukapsaste keetmisel kuna need tõesti tükivad ebameeldivat lõhna levitama.
Lisaks Marlene mulgikapsaste õpetus: kapsad potti, pestud kruubid peale, vett niipalju, et katab täiesti kogu poti sisu, lisada sool-suhkur ja hästi peeneks hakitud küüslauk, kaan ilusasti peale, potikaanele leivaviil ja kaheks tunniks vaikselt podisema. Vahepeal ei näpi ja ei sega. Siis segan, maitsestan kui miskit juurde vaja ja ongi valmis!

millest kokaraamatutes ei räägita
Eelmine uudis
Perenaise 7. sünnipäev ja Jaapani põlle loos
Järgmine uudis
Loe siit kus toimuvad kodukohvikute päevad
14 Kommentaari

February 18, 2016

Ma ei tea, kas see nipi alla klassifitseerub, aga mina päästsin liiga suure kuumuse tõttu tükki läinud keedukreemi saumiksriga ära ja ükski sööja ei saanud aru 😀


  February 18, 2016

  Gerli, aitäh, see on väga praktiline nipp!


February 22, 2016

Eelmisest päevast järele jäänud riisist teen head lihtsat magustoitu – riis, vahukoor, suhkur ja mustikad blenderisse ja blenderdan 2…3 minutit ja ongi hea maius valmis smile emoticon


  February 23, 2016

  Lihtsasti valmiv magustoit, tuleb järele proovida 🙂


February 22, 2016

suu täis kylma vett,koorin mugulsibulat….:)


  February 23, 2016

  Huvitav, peab järele proovima! 🙂


February 22, 2016

Kui toit või moos põhja kõrbeb siis ei aita muu kui kallata keedus ettevaatlikult ja ilma kõrbenud osa kaasa kraapimata ringi teise potti ja seal edasi keeta ning kõrbenud pott likku ja pärast metallnuustikuga(näit.boul-bouliga) puhtaks nühkida.


  February 23, 2016

  Aitäh Hilja, see on väga praktiline nipp!


February 22, 2016

Biskviittainast tehes mikserdan saumiksriga esimesena ära munavalge ja seejärel munakollase, siis lisan vahustatud munakollasele jahu (hele tatrajahu )ja 1/3 munavalgest ja segan läbi ja siis alles ülejäänud 2/3. Siiani on biskviit alati õnnestunud!


  February 23, 2016

  Aitäh, Haldi!


February 23, 2016

Tere! Ma pole kindel,kas see nipiks kõlbab,aga olen tähele pannud,et kui kotleti taignale keedu ube lisada,(läbi hakkliha masina aetud) saavad kotletid kuidagi maitsvamad-ja puupliidi peal praadides eriti.


  February 23, 2016

  Aitäh, Mai, see on huvitav nipp!


February 25, 2016

Kui kartulid on keedetud ja keeduvesi ära kurnatud, siis lasen potil lahtise kaanega veel veidi tulel seista, kuni viimanegi vesi on ära auranud (natuke raputan ka potti, et kartulid sees liiguksid) ning panen siis potti kartulite peale köögikäteräti (murran pooleks või neljaks) ja potile kaane peale. Nii ei jää kartulid vesiseks (aur läheb räti sisse) ja seisavad kauem soojana. Rätt kuivab pärast nagis kenasti ära.


February 26, 2016

Kui on vaja midagi salatiks söögi kõrvale ning kodus pole parasjagu köögiviljavalikut, siis meie peres aitab hädast välja üks (punane) mugulsibul viilutatult soola-suhkru-pipra-peterselli-tilli-äädika kiirmarinaadis (kõike 1 ühik :), kuniks põhisöök valmib.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Perenaise 7. sünnipäev ja Jaapani põlle loos
sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.