raamat_oun“Õun päevas” on mahukas, 384-leheküljeline kogumiks 365 õunaretseptiga, mille tegemisel on lähtutud mõttest, et tuleks süüa üks õun päevas!

Retsepte on nii soolaseid kui magusaid, eel- ja pearoogi, kastmeid, lisaks smuutisid ning kokteile nii alkoholiga kui ilma. Sekka ka põnevaid fakte ja infokilde õuntest.

Raamatu tutvustuses on kirjas: “Oma menüüd võib rikastada kerge õuna-seenerisoto või õuna-mustikasmuutiga, kuid õunu sobib lisada ka toekale veisepraele või kanaeskalopile. Sügisandidest saab valmistada mõnusa õuna-kõrvitsasupi, kihiline õunavorm on aga suurepäraseks võimaluseks kasutada ära kuivanud saia. Tervislik õunatoit igaks päevaks ning aastaajaks!”

Retseptide autoriteks on erinevad kokad. Raamatu on eesti keeles välja andnud kirjastus Sinisukk.

———

 

raamat_oun2

Teine, täiesti eestimaine õunaraamat on Ajakirjade Kirjastuse “Õunatoidud, salatitest magusani”, mille autoriteks on Lia Virkus ja Pille Enden.

Tegu on minikokaraamatu sarjaga, mistõttu raamat on õhuke, ent see-eest täis põnevaid retsepte nii soolasteks kui magusateks õunatoitudeks. Raamatu tutvustusest saab lugeda: “Suve lõpu ja sügise alguse juurde kuulub ahjust immitsev hurmav õunakoogi lõhn ja köögist leviv magus õunamoosi hõng, kuid õun on ka sobiv lisand salatisse või liharooga, ketšupisse või tšatnisse. Kasutame oma väärtuslikku vilja võimalikult mitmekesiselt!”