Pehme vanillikompvek (vanilla fudge)

Lehmakommi-laadne maius, mis Ameerikas tuntud kui vanilla fudge. Valmistamine ei ole keeruline, kuid nõuab piisaval määral kannatlikkust. Sellest kogusest saab ca 25 kommi.

  • 150 ml piima
  • 170 g magustamata kondenspiima
  • 400 g suhkrut
  • 1 tl vanillisuhkurt
  • 100 g võid

Valmista ette vorm. Meie kasutasime näiteks piklikku keeksivormi, mille põhja ja seintele panime fooliumi ja määrisime selle kergelt õliga. Sobib ka iga teine vorm suuruses 18×18 cm.

Võta paksupõhjaline pann ning kalla kõik koostisosad pannile. Kuumuta madalal kuumusel pidevalt segades kuniks suhkur ja või on sulanud. Tõsta kuumus keskmisele tasemele ning kuumuta veel ca 25-30 minutit pidevalt segades (keema ei tohi lasta!), kuniks segu on saavutanud kuldse värvuse ning jahukastme-laadse paksuse. Segu tuleb kogu aeg segada, vastasel juhul kõrbeb see põhja!

Eemalda pliidilt ja lase 5 minutit seista, lisa vanillisuhkur ja sega segu hoogsalt lusikaga läbi. Kalla ettevalmistatud vormi. Jahtumiseks ja tahenemiseks kulub ca 5-6 tundi. Lõika kommid terava noaga tükkideks siis kui mass on tahenenud.

Nippe ja nõuandeid: Kui mass ei tahenenud piisavalt ära, jäi selle keemisaeg lühikeseks.

Retsept ja foto: Eva Pärtel (Perenaine.ee)
Eelmine postitus
Pistaatsiatrühvlid valge šokolaadiga
Järgmine postitus
Šokolaadi-kirsi kommid
2 Kommentaari

November 6, 2017

Kas mass tuleks jätta tahenema toatemperatuurile või külmkappi?


    November 6, 2017

    Tahenema jäta toatemperatuurile.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Pistaatsiatrühvlid valge šokolaadiga

Äärmiselt lihtne retsept, need kommid sobivad hästi ka koos lastega valmistamiseks. Samas on need piisavalt elegantsed, et ka pidulikule lauale panna või kallimale kinkida.

sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.