Blogi / 04/12/2018

Mis on Key Lime Pie?

Ameeriklased on koogisõpradele palju maitsvaid koogiretsepte pärandanud ja üks nendest on laimikook Key Lime Pie.

Koogi nimi viitab Floridas kasvavale laimisordile Key Lime, mis on meil müüdava laimisordiga võrreldes väiksem, mille mahl on värvilt kahvatum ja maitse intensiivsem. Florida osariik on selle koogi üle nii uhke, et selle kohalik omavalitsus on koogi ametlikuks Florida koogiks kuulutanud.

Kook ise pärineb väidetavalt ühelt Ameerika koduperenaiselt, kes sai koogi küpsetamiseks idee aga kaluritelt. Kalurid võtsid merele minnes kaasa laimimahlast, kondenspiimast ja munadest kokku segatud magustoidu. Laimimahla, kondenspiima ja munade segu kallerdub ning tegelikult küpsetamist ei vajagi (kooki hakati küpsetama toiduohutuse nõuete tõttu).

Koogikatte võib lisaks munavalge-vahule teha ka vahukoorest ning täidisesse võib lisada ka laimikoort. Koogi retsepti leiab siit.

key lime pie

Foto: Eva Pärtel (Küpsetaja käsiraamat)

 

 
Eelmine postitus
Koogiküpsetamise ABC
Järgmine postitus
Maasikahooajaks - jäätist, rullbiskviiti, magustoitu
0 Kommentaari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Koogiküpsetamise ABC
sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.