jäätised / toidud Indiast / 02/26/2021

Mango-kondenspiima jäätis ehk mango kulfi

Värske mango maitse ja kergelt kardemonihõnguline jäätis india köögist, mille saad valmistada ka ilma jäätisemasinata. Kogused 6-8-le.

  • 1 liiter piima
  • 1 purk magustatud kondenspiima (ca 400g)
  • 0,5 tl kardemonipulbrit
  • 5 dl mangopüreed (nt East End)
  • Kaunistuseks pistaatsiapähkleid

Pane piim, kondenspiim ja kardemon paksupõhjalisse laia potti (või pannile), kuumuta keemiseni. Alanda kuumust selliseks, et segu jääb podisema ning keeda seda massi pidevalt segades ca 30 minutit kuniks segu on 1/3 võrra vähenenud.

Eemalda pliidilt, lisa mangopüree, sega ühtlaseks ja jäta jahtuma. Kui mass on toatemperatuurini jahtunud, pane see vähemalt 3 tunniks (või üleööks) külmkappi. Pane kulfi vormidesse ja aseta 5-6 tunniks sügavkülma.

Kui Sul on jäätisemasin, valmista kulfi sellega (tuleb õhulisem ja saab kiiremini valmis). Kaunista pealt pistaatsiapähklitega.

Retsept ja foto: Eva Pärtel (Perenaine.ee)
Eelmine postitus
Indiapärane riis
1 Kommentaar

January 6, 2015

Väga maitsev jäätis, ka ilma masinata! 🙂Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Indiapärane riis

Indiapärane riis, mis sobib nii iseseisvaks eineks kui lisandiks.

sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.