Äädikakärbestest lahti saamine võib olla aeganõudev ja selleks on vaja järjepidevust. Kuldne reegel on hügieeni hoidmine köögis. Toit tuleb ära peita ja tööpinnad-kraanikauss puhtad hoida, prügikast igapäevaselt tühjendada. Igal perenaisel on omad nipid: küsisime ka oma Facebooki lehe lugejatelt nende nippe äädikakärbestest vabanemiseks, loe siit alt.
- Püüa kärbsed tolmuimejaga kinni, see õnnestub, sest nad on aeglased lendajad. Paraku on rohkem õnne esimestel päevadel, sest edaspidi õpivad äädikakärbsed tolmuimeja häält kuuldes peitu minema.
- Pane puuviljade kõrvale kärbsepaber või -plaat, äädikakärbsed jäävad sellesse kinni.
- Pane köögilauale kausike, kuhu nirista veiniäädikat, nõudepesuvahendit ja natuke vett. Kärbsed lendavad kausi sisse ja upuvad.
- Tee püünis kaheliitrisest Coca-Cola või muust plastikpudelist. Toimi nii: lõika pudel keskelt horisontaalselt pooleks, keera ülemine osa tagurpidi ja pane tagasi. Vala sisse haput-magusat äädikalist vedelikku, moosivett, vms (näiteks õunaäädikat ja suhkrut).
- Ära hoia toitu lahtiselt toas – hoia seda kas külmkapis või rõdul.
- Vii biojäätmed igapäevaselt välja.
- Kastanimunad kööki.
- Lavendliõli tilgad kapinurgal.
- Tuuletõmbus.
Kui Sul on veel mõni tõhus nipp, anna sellest kommentaarides teada.
Foto: Erik Karits
Elis
Minul on iga aasta nende äädikakärbestega mure. Teadlikult ei hoia puuvilju ega muud toitu suve lõpus laual, aga ikka nad millegi peale kohale imbuvad. Ei ole aidanud ka tuuletõmbus ega kärbsepaber. Nüüd proovisin seda veiniäädika, nõudepesuvahendi ja veega kausikest ja mõne tunniga oli juba saagiks paarkümment väikevenda. Aitähh hea nõu eest!
naminami
Siin on veel üks viis, lisaks kõigele veel humaanne ka 🙂
http://animalrights.about.com/od/wildlife/ss/HomemadeFruitFlyTrap.htm