raamat_kingi-maitseid

 

“Kingi maitseid” (Ajakirjade Kirjastus) on kogumik jõulukingitusteks sobilikke toidu- ja joogiretsepte kolmelt autorilt: Pille Enden, Tiina Lebane, Mai Grepp.

Ise valmistatud kingitus on hindamatu – kirjutavad autorid raamatu tutvustuses – ning sobilik alati kui tahad kinkida midagi enamat kui lihtsalt asja.

Raamatust leiad 111 retsepti, sh nii magusaid suupisteid ja küpsetisi kui ka soolaseid hoidiseid, suupisteid ja kastmeid. Üllata oma sõpru näiteks lagritsa-brownie’de,  banaanikrõpsude või pähkli-viinamarjarulliga. Või kingi hoopis purgitäis kuuma šokolaadijoogi segu. Kui mõnede jaoks on eriti keeruline just meesterahvale sobivat kingitust leida, siis raamatu abiga saavad neile valmis heeringahoidised, mida efektses purgis tore kinkida või mõni vürtsikas tšatni, mida liha kõrvale hea süüa.

Purkidesse pandud väikestest hoidistest õpetatakse raamatus tegema ka jõulukalendrit.

 

raamat_joulud

 

 

Kristina Eferti “Jõulud” on miniraamat (Ajakirjade Kirjastus), milles 30 teistmoodi jõulurooga. Raamatu idee on pakkuda vaheldust juba nii tavapärastele roogadele. Kuigi, ka vanad tuttavad komponendid on raamatus olemas, kuid siiski teises võtmes.

Kõrvits saab röstitud ning serveeritakse salatina; samuti verikäkk, mis tehakse kuubikuteks ning lisatakse salatisse koos peekonikuubikute ja rohelise salati lehtedega. Verivorst läheb aga lisandiks kartulipüreesuppi. Hapukapsas valmistatakse Alsace’i moodi. Laste pidulauale sobiks ehk hot dog, mille vahel hapukapsad ja rebitud sealiha.

Magustoidulauale pakub autor piparkoogi-maitselisi vahvleid pohlakreemiga, piparkooke, mille taigen maitsestatud apelsiniga ning lehttaina põhjal valmistatud jõulusaiakesi.