Uudised / 04/16/2015

Eesti parim kokteil on Freshterday

Tallinna Teeninduskoolis toimunud IV Eesti Baarmenite Meistrivõistlused alkoholivabade kokteilide valmistamises võitis ülekaalukalt Mihkel Kahn Butterfly Lounge´st, teatas Eesti Baarmenite Assotsiatsioon.

Võidukokteili autor tõi välja, et kuna võistluse reeglid ei lubanud kasutada suure kalorisisaldusega tooteid, langes tema valik basiilikule ja piparmündile, mis annavad joogile mõnusat aroomi ja värskust. Joogile annab vürtsi Monin’i Spicy Mango siirup ning mahedust passioni (ehk granadilli) püree.

Võistlustest võttis osa kokku 28 parimat kokteilivalmistajat üle Eesti, keda hinnati nii kokteilide valmistamise tehnika, kui joogi maitse osas. Kokteile hindasid Eesti tunnustatumad sommeljeed, kokad ning toidublogijad. Võitja sõidab Eestit esindama alkoholivabade kokteilide maailmameistrivõistlustele, mis toimuvad juunis Prahas.

uudised_Freshterday

Võidukokteil, foto: EBA

 

FRESHTERDAY 

  • 10 cl Mattoni vett
  • 20 g värsket mangot
  • 1 värske piparmündi leht
  • 1 leht värsket basiilikut
  • 1 cl Cido õunamahla
  • 0,5 cl Monin Spicy Mango siirupit
  • 0,5 cl Monin Passioni püreed

Retsept: Mihkel Kahn

 

 
Eelmine uudis
Jamie ajakiri taas eestikeelsena müügil
Järgmine uudis
Tallinna Tänavatoidufestival
0 Kommentaari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Jamie ajakiri taas eestikeelsena müügil
sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.