Kodu-tehtud sefiiritort teeb kindlasti silmad ette poeversioonile. Torti ei ole keeruline teha, sefiiri tegemine nõuab ainult pisuke kannatlikkust.
Biskviitpõhjad:
- 6 muna
- 6 sl suhkrut
- 6 sl nisujahu
Kreem:
- 2 dl 35% koort või üks tuub banaani-kohupiimakreemi
- 2 sl suhkrut
- 3 banaani (või rabarberimoosi!)
- 0,5 dl hapukat moosi
Sefiir:
- 3 munavalget
- 300 g suhkrut
- 0,7 dl punasesõstramahla (võib asendada tavalise veega)
- veerand tl sidrunhapet
Biskviitpõhjaks vahusta munad suhkruga ja lisa lõpus jahu. Kalla 24 cm-se läbimõõduga koogivormi ja küpseta 180-kraadises ahjus umbes 20 minutit. Selleks, et küpsenud põhi plaadi küljest kenasti lahti tuleks, pane ahjuplaadi peale võiga määritud küpsetuspaber. Jahuta koogipõhi täielikult.
Kreemiks vahusta koor suhkruga. Sega kahvli abil purustatud kolme banaaniga.
Lõika biskviidi keskelt horisontaalselt pooleks. Määri alumine koogipoolik hapuka moosiga, määri peale vahukoore-banaani segu. Kook pane ööseks külmkappi, et biskviit kenasti “läbi liguneks”.
Sefiiri tegemiseks keeda esmalt mahlast, suhkrust ja sidrunhappest siirup (keeda seda 15-20 min pidevalt segades ja madalal kuumusel, sest vastasel juhul kõrbeb suhkur mõrudaks!). Umbes 10 minutit enne siirupi valmimist hakka munavalgeid mikseriga vahustama. Kui siirup valmis, nirista see kohe peene joana munavalgevahu sisse ja jätka vahustamist (ca 10 minutit). Jätka segamist ka käsitsi (ca 5 min).
Kaunista tort valminud sefiiriga kas kilekotti tehtud augu abiga või spetsiaalse tordipritsiga. Kaunista pealt marjadega.
Retsept ja foto: Eva Pärtel (Perenaine.ee)
Kaari
Kuna kolme päevase etteteatamisega ei ole võimalik endale enam sünnipäevaks sefiiritorti tellida (kõiksugused pühad nädalalõpus), siis tuleb kätte võtta ja ise teha. Mõtlesin, et teen siis igaks juhuks proovi-koogi ka enne reedet. Ma ei ole varem mitte kunagi sefiiri teinud. Ja tulemusega olen mina ise väga rahul! Põnevus ja õnnetunne ei taha ikka veel mööduda:)
Biskviitpõhjad tegin teistsuguse retsepti järgi, vahele panin kohupiima-vahukoore kreemi kirsikompotiga. Ei ole veel torti täies koosseisus
maitsnud, kuid sefiir on võrratu! Aitäh hea retsepti eest! Vedelikuna kasutasin punasesõstra mahla, väga ilus roosa sefiir sai.
tanja
Tegin sefiiri. Mis ma valesti tegin, sest minu sefiir jäi vähe vedelaks? Et kui oleksin tahtnud lilli teha tordile oleks kohe ära vajunud. Kas ma oleksin pidanud kauem mikserdama?
Eva@Perenaine
Jah, arvatavasti ei olnud vaht piisavalt tugev (oleks pidanud kauem mikserdama).
Gerda
Põhi kerkis ahjus ilusti, kuid kui kuumuse maha keerasin ja ahjuukse veidi lahti tegin, vajus täitsa ära. Põhja paksuseks tuli vast 4cm ainult. Kuid oli ilusti läbi küpsenud ja lõppkokkuvõttes ei olnud hullu midagi.
Sefiiri tegin samade komponentidega, kuid lisasin 0,7dl asemel 2dl poemahla (granaatõuna-õuna) ja želatiini (2 lehte). Kuna mahl oli suhteliselt magus, oleksin pidanud lisama natuke rohkem sidrunhapet, sest sefiir jäi natuke läila ja oleks hapukamat mekki juurde tahtnud. Muidu tuli sefiir väga ilusti välja ja palju tuli seda ka.
Kokkuvõttes sain oma elu esimese sefiiritordiga hästi hakkama. Aitäh retsepti eest!
Mai
Võis olla ka,et siirup polnud valmis.Õpetus kui siiupit lusikaga natuke tassi külma vette lasta,siis saab näppude vahel kuuli teha-siis valmis.
Mai
Ahju ust ei tohi esimese 5-10 minuti jooksul lahti teha.Sefiirile võib mikserdamise käigus ju ka natuke sidrunihapet juurde lisada-proovid kui maitse sulle meeldiv.Olen ise aastaid kontiiter olnud ja kõigil kellele nõu andnud,jäänud rahule.Edukaid koogi küpsetamisi ja katsetusi kõigile.
Sandra
Kas sidrunihappe lisan kohe mahlale ja suhkrule või see tuleks ikka pärast panna siis kui munavalgega kokku mikserdan? 🙂 Enamus retseptides lisatakse pärast.
Eva@Perenaine
Mõlemat pidi on sobilik.
Viivika
Kas võib ka nii et teen täna sefiiri valmis ja on kausis üle öö ja alles järgmine päev kaunistan sellega tordi?
Eva@Perenaine
Ei, kindlasti mitte.