uudised_umamipoodEksootiliste toidukaupade pood Umami.ee avas Tartus aadressil Vaksali 5 oma füüsilise kaupluse. Umami.ee on siiani tegutsenud ainult e-poena.

Lisaks maailma eri köökidest pärit roogade valmistamiseks vaja minevale leiab uuest poest gurmee- ja tervisetooteid, looduskosmeetikat, lauanõusid ja kingitusi.
Klientide soovidele vastu tulles otsustati päris poe kasuks, et kõik huvilised saaksid oma käega kaupa katsuda ja silmaga näha. Umami perenaine Juta Raudnask loodab, et uus pood saab klientide seas populaarseks ja lubab, et uusi põnevaid tooteid lisandub lähiajal veelgi. „Peagi saabuvad Hispaaniast gurmeešokolaadid ning Taist aroomiteraapiline looduskosmeetika. Siis on meil erinevaid tooteid müügis ligi 350. Lisaks teeme koostööd paljude Eesti parimate restoranidega,“ räägib Juta.

Uus pood on avatud E-K 11-18, N-R 11-17. Lisaks jätkub endiselt kauplemine ka e-poes www.umami.ee, kust saab poest ostetu kohta lisainfot lugeda ja toodete kasutamiseks retseptiideid koguda.

Umami näol on tegemist pereettevõttega, mis sai alguse kirest toidu ja reisimise vastu. Et paljusid vajalikke koostisosasid polnud võimalik Eestis hankida, siis otsustati see igale eestlasele Umami poe kaudu võimalikuks teha. Umamiks nimetatakse ühte viiest põhimaitsest, teised neli on kõigile ammu tuttavad magus, hapu, mõru ning soolane.