Blogi / mustikakogumik / 08/17/2017

Aedmustikas vs metsmustikas – kumb on kasulikum?

Millised on aed- ja metsmustika peamised sarnasused ja erinevused?

mustikakogumik

  • Aedmustikas on magusam

Aedmustikas on magusam kui metsas kasvav harilik mustikas. Harilikus mustikas on keskmiselt 5 korda rohkem orgaanilisi happeid ja suhkrute sisaldus on oluliselt väiksem kui aedmustikas, mistõttu maitsevad marjad ka tuntavalt hapumad.

  • Metsmustikal antioksüdante rohkem

Aedmustikad on kaetud tugeva vahakirmega ning ei määri sööja käsi ega suud. Metsmustikatel on ka viljad seest intensiivselt sinised ning seda suuresti tänu ühele antioksüdandile – antotsüaanide sisaldus on metsmustika viljades ca 2 korda suurem kui aedmustikates.

  • Aedmustikal suurem B1 ja B6 vitamiini sisaldus

Vitamiinisisaldust võrreldes on aedmustikatel võrreldes metsmustikatega rohkem vitamiini B1 ja B6, kuid vähem C-vitamiini. Foolhappe, vitamiin B2, B3 ja PP osas marjade vahel olulisi erinevusi pole.

  • Aedmustikad säilivad sügavkülmas paremini

Aedmustikaid sügavkülmutades säilitavad need pärast ülessulamist oma kuju (erinevalt metsmustikatest ei vaju lössi) ning on maitselt magusamad.

Allikas: Mustikas

Vaata ka: Mustikafestival 2017
Eelmine postitus
Põnevaid toiduideid sulajuustust Merevaik
Järgmine postitus
Kuidas teha kauneid õunaroose
0 Kommentaari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loe veel...
Põnevaid toiduideid sulajuustust Merevaik
sulge x

Oleme tänulikud, kui annate kommentaariumis teada, kas ja kuidas meie retseptid õnnestusid (või siis mitte); veelgi tänulikumad oleme teiepoolsete argumenteeritud arvamuste üle. Mittesobivad kommentaarid kustutame. Jätame endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks.